با ما در ارتباط باشید

کانتینر بغل بازشو

کانتینر بغل بازشو

سرفصل‌ها

با اینکه طراحی کلاسیک کانتینر پاسخگو بیشتر نیازهای صنعت حمل و نقل گسترده است، اما با چند تغییر جزئی می‌توان انواع خاصی از کانتینرها که برای کاربری‌های ویژه استفاده می‌شوند، ساخت. یکی از این موارد، کانتینر بغل بازشو می‌باشد. از کانتینر بغل بازشو با نام‌های کانتینر اپن ساید و (FSA (Full side access نیز یاد می‌شود. این نوع خاص علاوه بر ویژگی‌های نمونه‌های معمولی، از مزیت بزرگی نیز برخوردار است و آن وجود درب‌هایی بر روی دیواره‌های طولی کانتینر می‌باشد. درب‌های تعبیه شده در کانتینرهای بغل بازشو ممکن است به صورت کلی یا جزئی دیواره‌های آن را پوشش دهند که هرکدام مزیت‌های مخصوص به خود را دارند. در ادامه این نوشته، با هم اطلاعات بیشتری درباره‌ی کانتینرهای اپن ساید از جمله انواع، کاربردها، ابعاد، ویژگی‌ها، مزیت‌ها و … کسب خواهیم کرد.

 

انواع کانتینر بغل بازشو

 

این محصولات به طور کلی به سه دسته تقسیم بندی می‌شوند که هر کدام دارای خاصیت‌ها و کاربردهای ویژه‌ای هستند.

 

کانتینر بغل بازشو دو درب

 

این نوع کانتینر دارای دو درب تعبیه شده در دیواره طولی خود است به صورتی که همه‌ی دیواره توسط درب‌ها پوشیده نشده‌اند. از این ابزار مهم برای حمل و نقل اجناس کوچک استفاده می‌شود.

کانتینر بغل بازشو دو درب

 

کانتینر بغل بازشو چهار درب

در طراحی کانتینر اپن ساید از چهار درب استفاده شده است. این چهار درب که دو به دو به یکدیگر متصل هستند، تمامی دیواره طولی سازه را پوشش می‌دهد. این نوع طراحی، فواید خود را هنگام حمل کالاهای بزرگ نشان می‌دهد، زیرا در بعضی از موارد درب‌های تعبیه شده در نوع اول، خود مانعی برای بارگذاری کالا می‌باشند.

کانتینر بغل بازشو چهار درب

 

کانتینر بغل بازشو چادری

این نوع بسیار خاص کانتینر برخلاف دو نوع قبل در دیواره‌های طولی خود درب ندارد، در این نوع به طور کلی دیواره‌های طولی کانتینر برداشته شده‌اند و به جای آن‌ها از چادرهای برزنتی و قلاب‌های بسیار محکم جهت ثابت نگه داشتن محتویات کانتینر استفاده می‌شود. مانند هر گونه کانتینر دیگری کانتینر بغل بازشو نیز دارای کاربردهای ویژه‌ای می‌باشد.

کانتینر بغل بازشو چادری

 

کاربرد های کانتینر بغل بازشو

با این که کانتینرهای اپن ساید از نظر طراحی و ساخت با نمونه‌های کلاسیک تفاوت‌هایی دارند، اما این تفاوت دلیلی بر کاربرد نداشتن یا بی استفاده بودن آن‌ها نیست. امروزه از کانتینرهای بغل بازشو با کاربری فروشگاهی، مراکز امدادی، فضای رستورانی و … استفاده می‌شود. اما می‌توان استفاده‌های رایج از این محصولات را به سه دسته کلی تقسیم بندی نمود:

 • انبار : وجود درب‌های تعبیه شده در دیواره‌های طولی، تأثیر زیادی روی سرعت بارگذاری یا تخلیه اجناس گذاشته است. همچنین در طراحی درب‌های کانتینر بغل بازشو از بهترین و امن‌ترین قفل‌های ممکن استفاده می‌شود؛ همین موارد این نوع کانتیر را به فضایی ایده آل جهت انبار کردن اجناس کوچک و بزرگ تبدیل کرده است.
 • حمل و نقل : همان‌طور که ذکر شد سرعت بارگیری و تخلیه کانتینر بغل بازشو بسیار بالاتر از نوع کلاسیک آن است و به همین دلیل برای حمل و نقل‌های دریایی و گسترده از آن استفاده می‌شود.
 • تبدیل: علاوه بر حمل و نقل و انبار، کانتینرهای اپن ساید کاربرد دیگری نیز دارند. همان گونه که ذکر شد در برخی موارد کانتینرهای بغل بازشو دیواره‌های طولی ندارند؛ به همین دلیل میتوان جای خالی این دیواره‌ها را با شیشه یا مواد دیگر مانند کرکره پرکرد و از کانتینر به عنوان اتاقک، کافه، کیوسک و مواردی از این قبیل استفاده نمود.

کانتینر بغل بازشو

 

فواید استفاده از کانتینر بغل‌بازشو

همان‌طور که ذکر شد تفاوت کانتینرهای بغل بازشو و معمولی وجود درب‌های تعبیه شده در دیواره‌های طولی آن می‌باشد. همین تفاوت باعث شده است که استفاده از کانتینر اپن ساید فواید ویژه‌ای داشته باشد که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم.

 • سرعت بالای بارگیری و تخلیه: بیشترین استفاده از کانتینر بغل بازشو در حمل و نقل گسترده دریایی است؛ به علت بالا بودن تعداد کالاها و زمان‌بر بودن پروسه بارگیری و تخلیه آن‌ها، بهینه انجام شدن این پروسه و کوچک‌ترین اقدام برای جلوگیری از اتلاف وقت یا تسریع فرآیند بارگیری و تخلیه اهمیت بسیار بالایی دارد.

از سوی دیگر در صورت استفاده از کانتینر بغل بازشو و باز بودن دیواره‌های آن، می‌توان از دستگاه‌های سریع‌تر مانند لیفتراک و کامیون پالت برای بارگیری و تخلیه کانتینر استفاده نمود که خود به تنهایی به طور چشمگیری به افزایش سرعت این فرآیند کمک می‌کند.

 • قابلیت قراردادن کالاهای بزرگتر: بسیاری از اجناس وجود دارند که امکان قرار دادن آنها در کانتینرهایی با درهای معمولی وجود ندارد و یا با سختی زیادی همراه است. در این مواقع می‌توان با استفاده از کانتینرهای بغل بازشو این اجناس را بارگیری کرد.
 • دسترسی بهتر به اجناس: در کانتینرهای کلاسیک با یک در کوچک پس از قرار دادن همه کالاها اگر نیاز به کالایی که در ابتدا بارگذاری شده بود داشته باشید، باید کانتینر را کاملاً خالی کرده تا به کالا مورد نظر دسترسی پیدا کنید، اما اگر بارگذاری را در کانتینر بغل بازشو انجام داده باشید، می‎‌توانید خیلی سریع به همه‌ی کالاها دسترسی داشته باشید.
 • امکان استفاده بهینه­‌تر از فضا: کمی قبل‌تر ذکر شد که یکی از مهم‌ترین کاربردهای کانتینر بغل بازشو تبدیل آن به رستوران، اتاق، دفتر کار، کافه و… است. یکی از فواید استفاده از کانتینر اپن ساید قابلیت بخش بندی کانتینر و استفاده بهینه از آن است. برای مثال می‌توان قسمتی را به کافه و بخش دیگری را به رستوران اختصاص داد.

کانتینر بغل بازشو

ویژگی های کانتینرهای بغل بازشو

کانتینرهای بغل بازشو نیز مانند دیگر انواع کانتینر خصوصیات منحصر به فردی دارند که به اختصار به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم.

 • بارگیری و بارشماری در کانتینر بغل بازشو سریع‌تر انجام می‌پذیرد.
 • با وجود اینکه دیواره‌های کانتینر به صورت درب هستند، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که آب به داخل آن‌ها نفوذ نکند.
 • درب‌ها دارای قفل جعبه‌ای هستند.
 • از طریق جک‌های چنگالی و لیفتراک می‌توان به‌راحتی برای تخلیه بار استفاده کرد.
 • درهای کناری قابلیت بازشدن تا 270 درجه را دارند.
 • کف‌پوش کانتینر بغل بازشو نیز از جنس تخته‌سه‌لایی است.

ابعاد کانتینر بغل‌بازشو

از آنجا که از کانتینرهای بغل بازشو استفاده های متفاوتی می‌شود، باید در ابعاد و اندازه‌های مختلفی نیز ساخته شوند. کانتینرهای بغل بازشو 20 فوت و 40 فوت به علت استفاده راحت‌تر از محبوبیت بیشتری برخوردارند. ارتفاع استاندارد این نوع کانتینرها 2.58 متر (معادل 8 فوت و 6 اینچ) است اما اگر به ارتفاع بیشتری نیاز دارید بهتر است از کانتینرهای “های‌کیوب” که یک فوت یا 30 سانتی متر بلندتر از کانتینرهای با ارتفاع استاندار هستند، استفاده نمایید.

قیمت کانتینر بغل‌بازشو

با توجه به متغیر بودن ابعاد، ارتفاع، کیفیت، هزینه‌ی مواد اولیه و … مشخص کردن قیمت ثابت به ازای هر مترمربع از کانتینرهای بغل بازشو، کاری دشوار و پر خطا می‌باشد. برای تعیین قیمت کانتینرهای بغل بازشو با ویژگی‌های مدنظر خود می‌توانید با شماره‌های کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از تجربه حاصل از فعالیت چندین ساله آنها در صنعت کانکس و کانتینر بهره‌مند شوید.

 

سرفصل‌ها

آخرین مقالات

این مقاله را به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات کانتینر و کانکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما